BETPAS277.COM – POGMA’NIN IRKÇI DAVRANŞLARA TEPKİSİ

betpas277-guvenilir-giris-adresi-66

Siyahi futbolcu ırkçılığın hala dünyada büyük bir sorun olduğunu bilmenin üzücü olduğunu belirtirken bu kişiler için ‘’Allah’a dua ediyorum’’ dedi. Fransız siyahi yıldız futbolcu şuanda Manchaster United forması giyiyor ve The Times’e verdiği röportaj sırasında da ırkçılık konusuna da değindi.

İtalya’da Juventus formasını giydiği sıralarda kendisinin de bu tür davranışlar ile karşılaştığını anlattı ve gerçekten üzücü bir durum olduğunu belirtti. Pogba olayı şu şekilde aktardı, ‘’ Juventus takımında oynarken Fiorentina maçında yedekten sahaya giriyordum, yedek kulübesinin arkasında oturan Fiorentina taraftarlarının maymun sesi çıkartmaya başladıklarını duydum. Bunun beni etkilemesine izin vermedim. Maçın bitmesinin ardından o taraftarların yanına gittim ve bitine formamı verdim, çok mutlu oldu. Bende bu kişiler için Allah’a dua ediyorum .’’

Irkçılığın nerede ve kime yapılırsa yapılsın doğru bir davranış olmadığını belirten Pogba sözlerine şu şekilde devam etti, ‘’ aslında kendi tuttukları takımlarda da siyahi futbolcular var ve bu yaptıklarının onu etkileyeceğini hiç düşünmüyorlar. Belki de bunu ırkçılık olsun diye yapmıyorlar amaçları futbolcunun moralini bozarak kötü oynamasını sağlamak. Bu insanların futbolun renkle, ırkla ve dinle bir alakasının olmadığını eğlence için yapıldığını anlamaları gerekiyor.’’

Irkçı davranışlar ile karşılaşan futbolcuların bundan etkilenmemesi gerektiğini kendisinin başına gelse çıkıp oyununu oynayacağını ve maçta başarılı olması ile de maç sonunda o kişilerin kendisine hayran olmasını sağlayacağını söyledi.

Bir önceki yazımız olan BETPAS277.COM - OKAN BURUK RESMİ İMZAYI ATARAK BAŞAKŞEHİR’İN HOCASI OLDU başlıklı makalemizde BAŞAKŞEHİR, Başakşehir gidecek futbolcular ve Okan Buruk hakkında bilgiler verilmektedir.

betpas277-guvenilir-giris-adresi-66

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.