BELHANDA’YA 10 MİLYON EURO TEKLİF

Transfer sezonunun tüm takımlar için hızla devam ettiği şu günlerde Galatasaray’ın gündeminde Finansal Fair Play’e takılmamak için çözümler üretmek yer alıyor. Bu çözümlerden ilki Galatasaray’da forma giyen Faslı ünlü yıldızı Belhanda’yı satmak yer alıyor. Faslı 10 numara için Rus takımlarından Dinamo Kiev tarafından 9.5 milyon Euro teklif vermiş ve bu teklifi kabul eden sarı-kırmızılı ekip, zarar etmemek adına 10 milyon Euro bonservis ücreti belirlediğini ifade etti. Yeni sezon transferlerinde Galatasaray, Maicon için Suudi Arabistan’dan gelen 1.7 milyon Euro kiralama ücretini kasaya koyarken Luyindama’nın 5 milyon Euro transfer bedeli seçeneğini kullandı.

DINAMO KIEV TALİP OLDU

Gelecek sezon için bu yaz transfer döneminde 3.3 milyon Euro bütçe ile devam edecek olan sarı kırmızılı ekip FIFA FFP’ye takılmamak için oyuncu satışı yapmak durumunda. Bu çözüm için ise takımda görünen ilk isim ise Fas asıllı oyuncu Belhanda oldu. Ligin devre arasında Al-İttihad’a gitmekten son anda vazgeçen Belhanda’ya bir başka Suudi Arabistan ekibi Al-Hilal da teklif yollamıştı.

Galatasaray ise Belhanda’nın bonservisini 10 milyon Euro şeklinde belirledi. Oyuncuya yeni ücreti ile ilk talip ise Dinamo Kiev oldu. Dinamo Kiev  8 milyon Euro bonservis + 1.5 milyon Euro bonus teklif verdi ama Belhanda’dan zarar etmek istemeyen Galatasaray, oyuncu için 10 milyon Euro’nun altındaki teklifleri gündeme almayacağını ifade etti.

Bir önceki yazımız olan BEŞİKTAŞ MARCELO’YU KİRALIK ALACAK başlıklı makalemizde BEŞİKTAŞ MARCELO’YU KİRALIK ALACAK, beşiktaş transfer ve marcelo transferi hakkında bilgiler verilmektedir.


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.